لینکوزیلون ام سی ( پماد استریل داخل پستانی )
 

 

دسته دارويي: آنتي بيوتيک 
شکل دارويي: پماد استريل داخل پستاني         
حيوان هدف: گاو 
اطلاعات دارويي: لينکومايسين آنتي بيوتيک از خانواده ماکروليدها بوده و بيشترين تأثير آن برروي باکتري هاي گرم مثبت مي باشد. لينکومايسين در بافت پستان توزيع خوبي داشته و بطور اختصاصي با تحت واحد S50 ريبوزوم باکتريها باند شده و از سنتز پروتئين باکتريها ممانعت بعمل مي آورد. اين دارو در کبد متابوليزه شده  از طريق ادرار و صفرا دفع مي گردد. نئومايسين سولفات از آمينوگليکوزيدهاي سمي بوده و با اتصال به تحت واحد S30 ريبوزومهاي باکتريهاي گرم مثبت و گرم منفي مانع از سنتز پروتئين اين باکتريها شده و همچنين با اختلال در ديواره سلولي باکتريها نقش باکتري سيدي (باکتري کشي) دارد. پردنيزولون نيز با خاصيت ضد التهابي خود، در ترکيب با آنتي بيوتيک درمان مناسبي براي ورم پستان مي باشد. 
موارد مصرف: براي درمان عفونت هاي حاد و مزمن دوره شيرواري به خصوص موارد مقاوم به پني سيلين، اين دارو از بهترين داروها مي باشد. 

مقدار و روش مصرف: بلافاصله پس از آخرين مرحله دوشش دام، نوک کارتيه  را توسط پنبه الکلي يا محلول هاي ضد عفوني کننده مناسب، تميز و ضدعفوني کرده و محتوي هر سرنگ را بعد از خارج نمودن درپوش آن داخل يک کارتيه به آرامي تزريق نماييد. جهت جذب بهتر و اثربخشي دارو پس از تزريق، کارتيه را از پايين به بالا ماساژ دهيد 
موارد احتياط: 
• در دوره آبستني با احتياط مصرف شود. 
• در دوره خشکي استفاده نشود. 
زمان منع مصرف: از مصرف شير تا 3 روز و از مصرف گوشت تا 7 روز پس از آخرين دوز درماني خودداري نماييد.
شرايط نگهداري: در جاي خشک، خنک (دماي کمتر از 25 درجه سانتيگراد) و دور از نور نگهداري شده و از يخ زدگي محصول محافظت گردد. 
بسته بندي: 24 عدد سرنگ 10 گرمي آماده مصرف در هر جعبه

 


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت دارویی پارس دوفارما است. ©2014